Erzurum Spor Etkinlikleri İşletmeciliği Anonim Şirketi
0 (442) 237 97 97

Kısa Tanıtım ve Tarihçe

Kurumsal Kimlik

 

ŞİRKET ADI: Erzurum Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret Anonim Şirketi adıyla Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan şirketin kısa adı Erzurum Spor A.Ş. Olarak belirlenmiştir.

ŞİRKET YERİ: Erzurum Spor A.Ş.’nin Genel Müdürlük binası Olimpiyat Millet Bahçesinde , Yakutiye ilçesinde bulunmaktadır.

LOGO: Erzurum Spor A.Ş.’nin logosu tasarlanırken sporun birleştirici özelliği, olimpiyatların 5 halkasından esinlenen renkleri ve dil,din, ırk, renk ayırımı gözetmeksizin herkesin spor yapma özgürlüğünün olduğunu ifade eden bir tasarım seçilmiştir.Ayrıca kazanmak ve kaybetmenin sporun doğasında olduğunu vurgulamak için her rengin hem üstte hem altta parçalarının olması; logoyu farklı kılan önemli bir ayrıntıdır.

KISACA SPOR A.Ş

Erzurum Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş.,2014 yılında Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 6. iştirak şirketi olarak kurulmuştur.

Erzurum halkının fiziksel ve ruhsal sağlığını güçlendirmek,yeteneklerini geliştirmek için spor tesislerinden yararlanmalarını ve spor etkinliklerine aktif olarak katılımlarını öncelemiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait spor salonlarını işletmek; sporun her dalında ulusal ve uluslararası nitelikte; bilimsel, teknik,eğitsel, sportif, turistik, kültürel yarışma,festival, sergi, gezi, kamp,konferans, seminer, kurs gibi organizasyonlar düzenlemek; araştırma ve eğitim çalışmaları yapmak öncelikli faaliyetleri arasındadır.

Spor AŞ, sosyal yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedefiyle tüm spor tesislerinde kent sakinlerinin çağdaş koşullarda, düzenli ve bilinçli spor yapmasına yönelik  çeşitli imkanlar sunmaktadır.

 

Ayrıca Türk sporuna modern bir alt yapı kurmak, yeni sporcular kazandırmak ve engelli sporcularımıza imkanlar sağlayabilmek için önemli adımlar atmaktadır.