Erzurum Spor Etkinlikleri İşletmeciliği Anonim Şirketi
0 (442) 237 97 97

Genel Müdürümüz

 

Ahmet DAL

Erzurum doğumlu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Üsküdar’da aldı. Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Okul Spor Salonları Projesinde yer aldı. 2010 yılında 2. Lisans Eğitimi olarak Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.  2012 yılında Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimlerinde Yüksek Lisansını tamamladı.

2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.,şirketinde organizasyon görevlisi olarak çalışmaya başladı. 
Sırasıyla Arge sorumlusu, İş Geliştirme Şefliği, Basın Müşavirliği İletişim Uzmanı, Genel Müdürlük Ofis birimlerinde çalıştı. 
Son olarak Proje sorumluluğu görevinde bulunurken 2014 yılında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sekmen Bey’in spora dair gelecek projeleri için Erzurum’a gelerek Erzurum Spor A.Ş.’nin kurucu Genel Müdürü olarak göreve başladı. 
Erzurum Büyükşehir Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği organizasyonlar, Yaz Spor Okulları, Kış Spor Okulları gibi Özel Projelerin yanı sıra Erzurum’a bir çok spor tesisinin kazandırılması sürecinde aktif rol aldı. 
 
 
2005 Universiade İzmir, Formula1, Moto GP, WTA Tour Tenis İstanbul Cup, FIBA 2010 Dünya Kupası, FIFA U20 Dünya Kupası, TEB BNP PARIBAS Tenis Şampiyonası, Avrasya (İstanbul) Maratonu, 2011 Universiade Erzurum, 2015 EYOF Gözlemciliği gibi öğrencilik ve iş hayatında birçok spor organizasyonunun yanı sıra çok sayıda panel, sempozyum ve seminerde değişik pozisyonlarda aktif olarak görev yaptı.
 
2.Uluslararası Herkes İçin Spor ve Spor Turizmi Kongresinde (Antalya) Poster ve seminer sunumu ve ‘Spor Şirketlerinde Örgütsel Sosyalleşme’adıyla yayınlanmış Yüksek Lisans Tezi bulunan Ahmet DAL, 2005-2007 yılları arasında Kocaeli’de yerel bir gazetede spor müdürlüğü yapmıştır. Erzurum'da düzenlenen Eyof 2017'de Açılış Kapanış ve  Seremoniler Direktörü olarak görev yapmıştır. 
 
Hali hazırda Erzurumspor FK Başkanlığı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinin yanı sıra Erzurum Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevini sürdürmektedir.