Erzurum Spor Etkinlikleri İşletmeciliği Anonim Şirketi
0 (442) 237 97 97

2014 Yılı Faaliyetlerimiz

Kış Spor Okulları (16 Kasım - 16 Mart 2015)

1. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kış Spor Okulları Erzurum'da ilk öğretim öğrencilerine yönelik düzenlenmiş oldu. Kayak kursuna deneyimli 15 hoca ve 3000 öğrenci katıldı.

 

Türkiye Cirit Şampiyonası (17-19 Aralık 2014)

Erzurum’da, sekiz takımın katılımıyla üç gün süren Türkiye Cirit Şampiyonası Erzurum Cirit Sahasında düzenlendi.

 Turnuvaya Erzurum Atlı spor, Şengel Atlıspor, Osmanlı Atlıspor, Ejder, Kombina, Yenişehir, Uzmanlar ve Akıncılar Atlıspor kulüpleri katıldı.

1. olan Ejder Atlıspor Kulübü  10.000 TL, ikinci  Şengel Atlıspor Kulübü 7.500 TL ve üçüncü Erzurum Atlı Spor Kulübü 5 bin TL para ödülünün sahibi oldu. 

 

Winter Expo Fuarı (7 Aralık 2014)

Dünyaca ünlü snowboard yıldızlarının ağırlandığı 20 Aralık’ta İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşen FIS Snowboard World Cup İstanbul’da Erzurum olarak yer aldık. Organizasyon kapsamında Türkiye’nin ilk kış fuarı Winter EXPO da 19-20 Aralık tarihlerinde İTÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Erzurum’u temsilen katıldığımız spordan turizme, tekstilden hızlı tüketime, kış endüstrisini bir araya getirecek fuara, kışa dair ürün ve hizmetler sunan birçok marka ve kamu kuruluşu ile birlikte katılarak şehrimizi ve kış sporlarını tanıttık.

 

Spor Basını Davet Organizasyonu (14 Aralık 2014)

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Spor A.Ş. tarafından organize edilen Xanadu Hotel sponsorluğundaki etkinlikte Başkan Mehmet Sekmen’in Erzurum’daki spor projelerinin anlatıldığı programa Türkiye Spor Yazarları Derneği’ne (TSYD) bağlı ulusal gazetelerin, televizyonların, ajansların spor müdür ve temsilcileri katıldı.
Başkan Sekmen’in göreve gelişiyle bu yıl ilk kez hayata geçirilen ve 3 gün süren WinterFest 2014 (Kış Festivali; Konserler, Kortej Yürüyüşleri, Spor Organizasyonları) ile ilgili bilgilendirmenin de yapıldığı etkinlikte Erzurum Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün spora olan yatırımları, Buz Pateni, Kayak, Buz Hokeyi ve Kızak Federasyonu’nun faaliyetleri katılımcılara sunuldu.
Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, kente yapılan spor yatırımlarının takipçisi olacağını ifade ederek geleceğin Erzurum’unu inşa etmek adına bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da valilik olarak tüm imkanlarını seferber edeceklerini söyledi.
Erzurum’u “Dünyanın Spor Şehri” yapma projesini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Bu hedefe Valimiz Ahmet Altıparmak başta olmak üzere şehrimizdeki ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışarak ulaşacağız” dedi.
Göreve gelir gelmez 1600 öğrencinin katılımıyla Erzurum’da ilk kez Yaz Spor Okulları yapıldığını anlatan Sekmen, Uluslararası Karate Turnuvası, Karakucak Güreş Turnuvası ve Cirit Turnuvası organizasyonlarına imza attıklarını söyledi. Sekmen, Kış mevsimine girer girmez Kış Sporları Projesine başladıklarını ve bu etkinliklerin geleneksel hale getirileceğini belirtti.
Başkan Sekmen, “Erzurum’da UEFA standartlarına uygun olarak yapılan Yüksek İrtifa Antrenman Sahalarıyla şehrimizde birçok futbol takımını ağırladık. Bu sayıyı önümüzdeki yıllarda arttırmayı planlıyoruz” dedi.
Amaçlarının Erzurum’da sağlıklı ve spor yapan bir nesil oluşturmak olduğunun altını çizen Sekmen, aday olunan ve olunacak organizasyonlarla şehrin ve ülkemizin tanıtımına katkılar sağlanacağını, kitle ve madalya sporunun geliştirilmesi ve spor bilincinin artırılmasına yönelik yeni çalışmalarının olduğunun müjdesini verdi.
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Naci Arkan, Başkan Sekmen’in misafiri olarak Erzurum’da olmaktan ve spora dair yapılan çalışmalardan dolayı çok mutlu olduklarını, yapılan projeleri takip ettiklerini, spor basını olarak Erzurum’a gerekli tüm destekleri sağlayacaklarını ifade etti.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in ev sahipliğindeki toplantıya Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Vali Yardımcısı Ömer Hilmi Yamlı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı Serkan Yaşar, Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Dilek Okuyucu, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenlioğlu,
TSYD Genel Başkanı Naci Arkan, Doğan Haber Ajansı Spor Müdürü & TSYD Başkanvekili Faik Gürses, İhlas Haber Ajansı Spor Müdürü Mustafa KaragöL, Anadolu Ajansı Spor Müdürü Ersin Şiyhan, Digiturk TV Haber Müdürü Aybars Hünalp, TSYD Medya ve Organizasyon Sorumlusu Birgül Pullukçu, Vatan Gazetesi Spor Müdür Yardımcısı Ayhan Turgut, Yeni Şafak Gazetesi Spor Müdürü Ahmet Bıyıklı, Ülke TV Spor Müdürü Harun Şen, Türkiye Gazetesi Spor Müdürü Ercan Yıldız, Fanatik Gazetesi Spor Editörü Hatice Yücel, Hürriyet Gazetesi Spor Editörü Onur Salman, Lig Radyo Program Yapımcısı Yetkin Etkin, Tek Rumeli TV Spor Müdürü Mehmet Çelik, Takvim Gazetesi Spor Müdürü Tunç Özgen, Sabah Gazetesi İstihbarat Şefi Tuncay Kurtuluş, Spor Meydanı Gazetesi Genel Koordinatörü Ali Yeliner, Spor Meydanı Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Muzaffer Batumlu, Star Gazetesi Foto Muhabiri & TSYD İstanbul Şubesi II. Başkanı Aygün Özipek, Habertürk Gazetesi Yazarı Murat Ağca, CNNTURK Program Yapımcısı ve Sunucusu M. Cem Yılmaz, Spor Yazarı Ahmet Çakır, Spor Spikeri ve Program Yapımcısı Gökhan Telkenar, Cumhuriyet Gazetesi Spor Muhabiri Sami Gürel, Beşiktaş TV Editörü Orkun Göbel ve çok sayıda davetli katıldı.

Erzurum BB Futbol Turnuvası (18 Ocak 2015)

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İç Birimler ve ilçe belediyeler arasında Futbol turnuvaları düzenlendi şampiyonu Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ERTANSA oldu.
18 Ocak 2015 tarihinde başlayan iç birimler turnuvası 11 Mart 2015 tarihinde ERTANSA’nın galibiyeti ile sona erdi. Final maçı ESKİ ve ERTANSA arasında oynandı. ERTANSA takımı oyuncularından Muhammed Arslan’ın attığı 2 gol ile ERTANSA şampiyonluk kupasının sahibi oldu.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci final maçı sonrasında ERTANSA takımının oyuncularına şampiyonluk kupasını ve hediyelerini takdim etti.
Şampiyonluk kupasını Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Kiremitci’nin elinden alan ERTANSA Genel Müdürü Yasin Deniz "Turnuvada şampiyon olan tüm ekip arkadaşlarımı kutluyorum. Bundan böyle her alanda 1.’liğe talibiz." diye konuştu.